ZOBACZ DRUGĄ ODSŁONĘ "Po Toruniu"

21 kwietnia 2014

Pasaż Handlowy "Maciej"

#Na Skarpie. Pawilon przy ulicy Konstytucji 3 maja powstał w drugiej połowie lat '80 i do dziś pozostaje największym pasażem handlowym dzielnicy Na Skarpie.
Obiekt zaprojektował Czesław Sobociński, który otrzymał za niego nagrodę II stopnia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Budowę pawilonu ukończono w 1987 roku i właśnie wtedy wprowadzili się pierwsi najemcy. Sobociński jest także twórcą dwóch toruńskich kościołów: Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie oraz św. Antoniego na Wrzosach.

Jeszcze w latach '90, z uwagi na jego przeszklony dach, o "Macieju" mówiło się "pod szklanym dachem" lub "szklak". Dziś określenia te są niemal zupełnie wyparte przez pełnoprawną nazwę - Maciej. W pawilonie znajdziemy zarówno sklep mięsny jak i butik z używaną odzieżą, Polo Market, kwiaciarnię i księgarnię, salonik prasowy, bibliotekę, a także firmy usługowe jak np. fryzjer czy restaurację. Jest tu również oddział Poczty Polskiej.
Pawilon wśród mieszkańców cieszy się dobrą opinią, na co wpływa doskonała lokalizacja. Tuż obok znajdziemy rynek, a w bliskim sąsiedztwie Carrefour Market. Wszystko to składa się na przyjazną mieszkańcom strefę handlowo-usługową, z której korzystają wszyscy mieszkańcy.

L   O   K   A   L   I   Z   A   T   O   R
zobacz całą mapę "Po Toruniu" >>>