ZOBACZ DRUGĄ ODSŁONĘ "Po Toruniu"

Publikacje


więcej na blogu autorskim

  • Martwi głosu nie mają. Opowiadania kryminalne
W październiku 2018 roku ukazał się mój debiut literacki - zbiór opowiadań kryminalnych z Toruniem w tle - "Martwi głosu nie mają". Więcej informacji o publikacji znajdziecie TUTAJ. Dodam tylko, że jestem również autorem zdjęć, które trafiły na okładkę książki.

  • Książka "Mosty w dziejach Polski"
Pod koniec 2017 r., nakładem Dolnośląskiego Wydawnictwa Edukacyjnego, ukazał się przepiękny album ukazujący historię polskich mostów. Wśród nich są również te toruńskie, a naszą (no dobra, w połowie naszą) autostradową przeprawę ilustruje fotografia, która pierwszy raz ukazała się na blogu Po Toruniu 30 lipca 2017 r. w relacji z rowerowej wycieczki Toruń-Osiek.

  • Książka "Dzieje i skarby dominikańskiego kościoła pw. św. Mikołaja w Toruniu"
Na okładce książki widzicie moje zdjęcie, które po raz pierwszy opublikowałem tu - na blogu "Po Toruniu", w artykule Kościół św. Mikołaja. Jednak na obwolucie prezentuje się znacznie lepiej 😉.

  • Książka "Plastyka toruńska 1793-1920: zapomniane oblicze wielokulturowego miasta
We wstępie do piątego tomu Zabytków toruńskich młodszego pokolenia - "Uwaga - pamięć!", na stronie 9 pojawia się moje zdjęcie przedstawiające witraże w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Więcej o publikacji: TUTAJ.

  • Broszura historyczna wydana przez Archipelag Inicjatyw z okazji Drugiej Edycji Festiwalu Pamięci BARBARKA '39
Drugie wydanie folderu "Barbarka '39", również z moim zdjęciem. Nie miałem chwili wahania, aby podtrzymać zgodę na publikację fotografii Pomnika Ku Czci Pomordowanych. Festiwal Pamięci uważam za jeden z najciekawszych pomysłów podtrzymywania pamięci o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, a także edukowaniu młodych pokoleń. Krótki wykład poprzedzający koncert, a także te broszura z pewnością pomogą poznać jedną z najmroczniejszych (o ile nie najmroczniejszą) kart w najnowszej historii Torunia.

W materiale "Bella Skyway Festival 2017 - sukces czy tandeta?" na portalu DDToruń, znajdziecie m.in. moją wypowiedź, którą udzieliłem Autorowi publikacji.

Autorka publikacji, Pani Lidia Smentek, w trakcie zbierania informacji do swojej książki trafiła na bloga "Po Toruniu". Postanowiła napisać z zapytaniem czy mam jakieś materiały na temat Fortu VIII, który wówczas czekał na publikację. Przy okazji Pani Lidia znalazła we mnie potomka bliskiego współpracownika Moczyńskiego. Tak zaczęła się nasza znajomość. Znając tragiczne losy i bohaterską postawę Zygmunta Moczyńskiego w czasie II wojny światowej, a także mając świadomość, że w Toruniu, to postać niemal zupełnie zapomniana, nie trzeba było mnie namawiać do pomocy. Chętnie udostępniłem fotografie zarówno Fortu VIII, jak i te z rodzinnego archiwum. W sumie, w książce znalazło się 8 moich autorskich zdjęć (str. 242-243, 248, 259) a także 4 fotografie pochodzące z albumów rodzinnych (str. 180, 216, 280). Publikacja w tej chwili dostępna jest wyłącznie na stronie wydawcy. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przekazany na wydrukowanie komiksów, które traf do chorych dzieci.

W książce, na stronach 184-185, opublikowano moje zdjęcie przedstawiające Krowi Mostek. Fotografia pochodzi z 7 odcinka serii "Toruń w jednym kadrze".

Na prośbę Fundacji PGNiG udostępniłem zdjęcie muralu "Kadry z życia gen. Elżbiety Zawackiej".

  • Nowości / Tygodnik Rubinkowo-Skarpa (sobota, 19.11.2016 r.)
W artykule Fort ma szansę promieniować kulturą i wiedzą o historii Twierdzy Toruń pojawił się cytat z bloga Po Toruniu.

  • Broszura historyczna wydana przez Archipelag Inicjatyw z okazji Festiwalu Pamięci BARBARKA '39
W publikacji znalazło się jedno z moich autorskich zdjęć oraz cytat z bloga pT.

14 lipca 2016 roku portal ototoruń.pl (wówczas ntoruń.pl) opublikował wywiad, którego udzieliłem kilka dni wcześniej. Opowiadam w nim m.in. o ulubionych miejscach i torunianach, których podziwiam.