ZOBACZ DRUGĄ ODSŁONĘ "Po Toruniu"

4 czerwca 2017

Fantastyczny Dzień Dziecka z Wiedźminem

Stare Miasto.
Amerykanie mają Georga R.R. Martina i jego „Pieśń lodu i ognia”, a my Andrzeja Sapkowskiego i Sagę o Wiedźminie. To właśnie w świecie Geralta z Rivii został osadzony tegoroczny Dzień Dziecka organizowany wprawdzie przez Fundację „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”, ale wyjątkowo nie na zamku króla Jagiełły, a przy fontannie Cosmopolis na prawym brzegu Wisły.

Atrakcji dla najmłodszych nie brakowało: tor łuczniczy, stanowiska gier, malowanie buziek; można też było położyć głowę pod topór kata i spróbować swoich sił w szermierce pod okiem instruktora-krasnoluda, czy poznać tajemnice alchemii. Natomiast w Szkole Kota, każdy mógł zgłębić arkana wiedzy wiedźmińskiej. Nie zabrakło też konkursów i inscenizacji, wśród których najbardziej widowiskowym pokazem było starcie mieczy dwóch wiedźminów, wśród tryskającej wody fontanny Cosmopolis.

Czy impreza była udana? Pogoda z pewnością dopisała, a uśmiechy na dziecięcych twarzach jednoznacznie potwierdzały, że Fantastyczny Dzień Dziecka był w istocie i w każdym znaczeniu fantastyczny.