⇧ AUTOPROMOCJA ⇧

niedziela, 9 października 2016

Toruń w jednym kadrze, odc. 5: Podgórskie klimaty

Podgórz.
Do spacerów po Toruniu namawiać mnie nie trzeba, a tym bardziej jeśli jest to spacer po lewobrzeżu. Lewa strona miasta od kilku lat fascynuje mnie i zachwyca, a każda wizyta na Podgórzu, Piaskach, Rudaku, Stawkach, Glinkach czy Czerniewicach, to odkrywanie Torunia na nowo. Dlatego też, gdy dowiedziałem się, że 77. Toruński Spacer Fotograficzny, przejdzie m.in. ul. Poznańską, postanowiłem, że muszę tam być. Dodatkową zachętą była Katarzyna Kluczwajd (Toruniarnia), która o Toruniu potrafi opowiadać z pasją, a Jej wiedza o naszym mieście wprowadziłaby w zakłopotanie niejednego miejskiego przewodnika.

Pogoda, mówiąc delikatnie, nie była łaskawa, a Boguś Linda zapewne określiłby ją mianem „zimnej s…i”. I zapewne miałby rację. Ta ponura jesienna aura aż się prosiła o czarno-białą sesję, dlatego też wszystkie zdjęcia zostały utrzymane w stylistyce B&W, co jeszcze bardziej podkreśla klimat Podgórza i jego architektury.

1 komentarz:

  1. Polecam się zagłębić w okolice ulicy letniej i okólnej. Tam napewno znajdziecie materiał do jesiennej sesji b&w. Polecam również posiadanie gazu łzawiącego.

    OdpowiedzUsuń