Publikacje


W materiale "Bella Skyway Festival 2017 - sukces czy tandeta?" na portalu DDToruń, znajdziecie m.in. moją wypowiedź, którą udzieliłem Autorowi publikacji.

Autorka publikacji, Pani Lidia Smentek, w trakcie zbierania informacji do swojej książki trafiła na bloga "Po Toruniu". Postanowiła napisać z zapytaniem czy mam jakieś materiały na temat Fortu VIII, który wówczas czekał na publikację. Przy okazji Pani Lidia znalazła we mnie potomka bliskiego współpracownika Moczyńskiego. Tak zaczęła się nasza znajomość. Znając tragiczne losy i bohaterską postawę Zygmunta Moczyńskiego w czasie II wojny światowej, a także mając świadomość, że w Toruniu, to postać niemal zupełnie zapomniana, nie trzeba było mnie namawiać do pomocy. Chętnie udostępniłem fotografie zarówno Fortu VIII, jak i te z rodzinnego archiwum. W sumie, w książce znalazło się 8 moich autorskich zdjęć (str. 242-243, 248, 259) a także 4 fotografie pochodzące z albumów rodzinnych (str. 180, 216, 280). Publikacja w tej chwili dostępna jest wyłącznie na stronie wydawcy. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przekazany na wydrukowanie komiksów, które traf do chorych dzieci.

W książce, na stronach 184-185, opublikowano moje zdjęcie przedstawiające Krowi Mostek. Fotografia pochodzi z 7 odcinka serii "Toruń w jednym kadrze".

Na prośbę Fundacji PGNiG udostępniłem zdjęcie muralu "Kadry z życia gen. Elżbiety Zawackiej".

  • Nowości / Tygodnik Rubinkowo-Skarpa (sobota, 19.11.2016 r.)
W artykule Fort ma szansę promieniować kulturą i wiedzą o historii Twierdzy Toruń pojawił się cytat z bloga Po Toruniu.

  • Broszura historyczna wydana przez Archipelag Inicjatyw z okazji Festiwalu Pamięci BARBARKA '39
W publikacji znalazło się jedno z moich autorskich zdjęć oraz cytat z bloga pT.

14 lipca 2016 roku portal ototoruń.pl (wówczas ntoruń.pl) opublikował wywiad, którego udzieliłem kilka dni wcześniej. Opowiadam w nim m.in. o ulubionych miejscach i torunianach, których podziwiam.