⇧ AUTOPROMOCJA ⇧

niedziela, 22 czerwca 2014

Kościół Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny

🔹Koniuchy.
Jesteśmy na Kozackiej i Św. Faustyny - to między tymi dwiema ulicami stoi kościół pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny. To jedna z najmłodszych parafii w mieście, założona w roku 1990.
Sam kościół jako gmach rodził się ładnych kilka lat. Budowę świątyni rozpoczęto w 1992 roku, by oddać ją w stanie surowym sześć lat później. Śledząc historię parafii, można powiedzieć, że ostatecznie pracę ukończono dopiero w roku 2002.
Świątynia ma dość ciekawą bryłę. Dużo w niej zakamarków, załamań i nierówności, przez co sprawia wrażenie nietuzinkowej i oryginalnej. Chociaż zdecydowanie jestem miłośnikiem starych, gotyckich kościołów, to jednak w tym przypadku doceniam pomysł architekta.
Ksiądz prałat Stanisław Majewski, który od początku jest proboszczem parafii, w swojej misji kładzie duży nacisk na wspólnotę, czego dowodem jest m.in. działające od 1999 roku Ognisko Wychowawcze czy Klub Seniora. W 2010 roku poświęcono kolejny duży projekt ks. Majewskiego - Dom Opieki "Samarytanin", a na terenie kościoła, na kilka dni przed trzecią rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu odsłonięto tzw. Epitafium smoleńskie (osobny wpis już wkrótce).
Parafia ma własną stronę internetową, a od 2002 roku regularny wydaje tygodnik "Wspólnota i My".

L   O   K   A   L   I   Z   A   T   O   R
zobacz całą mapę "Po Toruniu" >>>

1 komentarz:

  1. A wpuścili kolegę na plebanię, gdzie saunę w podziemiach mają?

    OdpowiedzUsuń