⇧ AUTOPROMOCJA ⇧

środa, 4 czerwca 2014

Przystań miejska

#Rybaki. W piątek 30 maja br. otworzono zmodernizowaną przystań miejską. Miasto wyremontowało ją w ramach rewitalizacji Bulwaru Filadelfijskiego i będzie nią zarządzać przez najbliższych 25 lat. Po tym okresie przejdzie na własność Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, do którego należała przed remontem.
Toruńska marina jest podstawowym obiektem szkoleniowym dla uczniów wioślarstwa Szkoły Mistrzostwa Sportowego w województwie kujawsko-pomorskim. Od dwunastu lat swoją reprezentację na Olimpiadzie ma Akademicki Związek Sportowy UMK Toruń. Warto też wspomnieć, że w roku 2008 w Pekinie Łukasz Pawłowski występujący pod sztandarem AZS Toruń zdobył srebrny medal.
Akademicki Związek Sportowy UMK Toruń, który wciąż będzie korzystał z przystani, plasuje się w pierwszej trójce najbardziej znaczących klubów wioślarskich w Polsce, a nowa marina, a także wyremontowany hangar, z pewnością pomoże im w utrzymaniu tej pozycji. Dla przeciętnego zwiedzającego, przystań robi wrażenie, tym bardziej jeżeli ma się w pamięci obraz tego, co było wcześniej.

L   O   K   A   L   I   Z   A   T   O   R
zobacz całą mapę "Po Toruniu" >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz