⇧ AUTOPROMOCJA ⇧

niedziela, 6 września 2015

III Toruńskie Manewry Ratownicze

Z cyklu... WYDARZENIA
UWAGA! 
Poniższy wpis zawiera zdjęcia, które mogą być uznane za drastyczne.

Jeżeli mdlejesz na widok krwi, robi Ci się niedobrze w trakcie scen operacji w "Lekarzach", "Chirurgach" czy innym "Ostrym dyżurze", bądź też jesteś na krótko po obfitym posiłku - odpuść lub zaopatrz się w wiadro.

Pamiętaj, że zalewając swój laptop lub komputer stacjonarny jakąkolwiek cieczą, w tym również zwróconym jedzeniem, możesz trwale uszkodzić sprzęt.
Czas: 05.09.2015 r.
Miejsce: Fort XIV (Stawki, Toruń)

  
Toruńskie Manewry Ratownicze to cykliczne wydarzenie, które ma na celu podnoszenie poziomu wyszkolenia i umiejętności uczestników, a także sprzyja integracji i wymianie doświadczeń między zespołami. Dla torunian, to niepowtarzalna okazja, aby podszkolić się z zakresu pierwszej pomocy, która wciąż "kuleje" w naszym społeczeństwie, a także szansa na zwiedzenie - niedostępnej na co dzień - warowni imienia Józefa Bema.

W tym roku najbardziej widowiskowa okazała się inscenizacja przygotowana przez Muzeum Historyczno-Wojskowe w Toruniu. W zrekonstruowanej izbie lekarskiej, przy użyciu instrumentów medycznych z dawnych czasów, na oczach widzów dokonywano zabiegów medycznych. Ekipa Muzeum HW, słynąca w Toruniu z najbardziej spektakularnych inscenizacji, i tym razem nie zawiodła, przygotowując pokaz dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Zresztą, skoro uznaliście, że powyższe ostrzeżenie Was nie dotyczy, zobaczcie sami. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz