⇧ AUTOPROMOCJA ⇧

środa, 26 marca 2014

Most im. gen. Elżbiety Zawackiej

#Winnica. Dziś przeniesiemy się nad Wisłę nieopodal nowego mostu. Na wysokości Winnicy możemy podziwiać przeprawę w pełnej okazałości. Zresztą zobaczcie sami.
Most im. generał Elżbiety Zawackiej rodził się w bólach i przez dziesięciolecia. Właściwie jeszcze przed wojną mówiło się o drugiej przeprawie, ale na mówieniu się skończyło. Most Zawackiej nazywany również Mostem Wschodnim (z uwagi na lokalizację na Trasie Wschodniej) pobudowany został w latach 2010-2013, a otwarcie, poprzedzone dwoma dniami otwartymi, miało miejsce 9 grudnia 2013 roku. Również w tym dniu zostały odsłonięte pamiątkowe tablice upamiętniające patronkę. Są osadzone na pylonach, z obu stron, przy wjeździe na most.
Przeprawa została zaprojektowała przez zespół pod kierownictwem mgr inż. Marka Sudaka, który zmarł 6 grudnia 2011 roku. Cała konstrukcja mostu składa się z dwóch przęseł o rozpiętości 270 m każde. Jezdnia składa się z czterech pasów ruchu (po dwie w każdą stronę) oraz ścieżki rowerowej i chodnika.
Most to tylko część ponad 4 km trasy, na którą składają się również estakady po obu stronach Wisły oraz ulice, ronda i tunel pod Placem Daszyńskiego.
Do mostu generał Zawackiej będziemy jeszcze wracać, a tymczasem miłego popołudnia i do następnego postu.

L   O   K   A   L   I   Z   A   T   O   R
zobacz całą mapę "Po Toruniu" >>>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz