📂 № 1/2021 (370) |
| odsłony bloga w 2020 |
| TOP20 geolokalizacje w 2020 |
Najpopularniejszym wpisem (czyli takim mającym najwięcej wyświetleń) opublikowanym w 2020 był Dom Heleny Grossówny. Skoro jednak Po Toruniu to – jak wspomniałem wcześniej – dwa filary, to również te najpopularniejsze teksty należy rozbić na dwie kategorie.
TOP5 w kategorii „miejsca”:
1. Dom Heleny Grossówny
2. Pierwsza siedziba Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej
3. Doppelhaus Houtermansa i Waltera
4. Willa Gustava Weesego
5. Wieża widokowa
TOP5 w kategorii „książki”:
1. „Co widzą Toruńskie Anioły” – Lidia Smentek (📘#68)
2. „Bydgoskie Przedmieście w Toruniu” – Katarzyna Kluczwajd (📘#78)
3. „Tajemnica profesora w meloniku” – Beata Sarnowska (📘#66)
4. „Zgadnij, kim jestem” – Kamila Cudnik (📘#72)
5. „Żałobnica” – Robert Małecki (📘#75)
Ponadto we wrześniu 2020 wystartowałem z drugą odsłoną bloga Po Toruniu. Dziki Toruń to zupełnie inne spojrzenie na miasto i jednocześnie miejsce, gdzie mogę dzielić się moim zamiłowaniem do przyrody. Po Toruniu 2 to w chwili obecnej 17 wpisów i 190 fotografii.
Moje zdjęcia trafiły również do publikacji drukowanych – do książki Torunia przestrzeń wspólna oraz do albumy Kujawsko-Pomorskie. Przyroda i architektura. Jako bloger pojawiłem się również gościnnie w Nowościach.
Co przyniesie nowy rok? Nie mam pojęcia. Minione 365 dni udowodniło, że robienie planów, to strata czasu. Mogę jednak zdradzić co nowego chciałbym wprowadzić na Po Toruniu. Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie seria wpisów o budynkach wzniesionych w okresie PRL oraz prezentacja książek z tamtego okresu. Co do książek, moje „chciejstwo” wejdzie w życie już za tydzień, bowiem wpis 2/2021 będzie poświęcony pewnej toruńskiej publikacji z roku 1962.
I to tyle. Mam nadzieję, Drogi Czytelniku, że w rozpoczętym właśnie roku będziesz wpadał tu regularnie i dawał się porwać pasjonującej historii Torunia i razem ze mną zachwycał się zarówno jego zabytkami, jak i dzikimi i malowniczymi terenami.